AnasayfaGenel Konular

Askerde Yapılan Aşılar Nelerdir?

Hepiniz merak ediyorsunuzdur. Askerde Yapılan Aşılar nelerdir diye ya da askerde aşı olmak zorunlu mudur? Askerde kaç tane aşı yapılır: ve nasıl aşı yapılır gibi konulara bu soruda sizlere cevap arayacağız. Dostlarım öncelikle şunu sizlere belirtmek isterim ki askerde yapılan aşılar zorunludur. Yani ben yaptırmayacağım diye bir şey olamaz. Askerde ben daha önce tetanoz aşısını yaptırdım demekle bu aşıdan asla kurtulamazsınız. Bu hem sizin kendi sağlığınız hem de diğer er arkadaşlarınızın sağlığı için yapılan rutin bir uygulamadır. Şimdi gelelim yapılan bu aşıların çeşitlerine;

Askerde hangi aşılar yapılır?

  • Tetanoz aşısı
  • Menenjit aşısı
  • Kızamık aşısı

Askerde aşı yaptırmak zorunlu mudur?

  • Kesinlikle evet. Yaptırmamak gibi bir lüksünüz bulunmamakta

Askerde kaç tane aşı yapılır?

  • Toplam da 3 tane

Askerde aşı nasıl yapılır?

Ortaya boş bir sandalye konulur, bu sandalyenin sağına veya soluna birer doktor oturur. Hangi askerin sırası geldiyse boş sandalyeye oturur ve sağdan soldan birer doktor veya hemşir ya da hemşire iğneleri yapar ardından diğer askerler gelir.

Askerde yapılan aşılar ağrı yapar mı?

Askerde yapılan aşı en başta ağrı yapmaz hissetmezsiniz ancak askerliksoru.com Admini olarak belirtmeliyim ki o gün akşam ve diğer günün sabahı; yapılan aşıların birinde ağrı meydana gelmişti bende. Çok şükür 24 saat sonra geçmişti. Diğer arkadaşlarda ağrısı olanlar vardı ama dediğim gibi geçici bir durumdu.

Dilerseniz Askere İlaç Götürmek Yasak Mı? Adlı konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Askerlik Soru

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı