AnasayfaGenel Konular

Askere İlaç Götürmek Yasak Mı?

Askere ilaç götürmek ya da askerde ilaç kullanımı, askere ilaç götürmek anti depresan ve psikolog doktorunun önerdiği ilaçların kullanımı; reçeteli veyahut reçetesiz ilaçları askeriyeye götürme konusunu ele alacağız bu konumuzda. Arkadaşlar öncelikle şunda bir anlaşalım, kafanıza göre askere ilaç götüremezsiniz. Hatta bu konuyu askerde yasak olan eşyalar makalemizde detaylı bir şekilde anlatmıştık. Özetle askeriye birliğinizdeki rütbeli askerlerin izni olmadan kutuyla izinsiz ilaç sokmak yasaktır arkadaşlar. Bu durumu www.askerliksoru.com yazarı olarak daha detaylı bir biçimde ele alalım şimdi:

Eğer ki askere ilaç götürmek istiyorsanız aldığınız ilacın doktor rapor onaylı olması gerekmekte. Rapor alıp askere ilaçla gitseniz dahi yine o ilacı toplu olarak yanınızda bulunduramazsınız. İncelemeler sona erdiğinde ve ilacınızın kullanımına izin verildiği halde revirdeki ilaç sorumlusu asker almanız gereken dozu her gün size getirir verir.

Sizlere başlıklar halinde soru cevap türünde yanıt verelim.

Doktor raporu yok askerde ilacımı nasıl kullanabilirim?

Askerde revire gözüküp durumu kısaca anlatıp oradaki doktora ilacınızı yazdırabilirsiniz dostlarım. Tabi tekrar aynı şekilde ilacınızı düzenli bir biçimde revirdeki personelden her gün gidip alacaksınız.

Askerde antidepresan ve psikolojik ilaçların kullanımı?

Kafanıza esti diye dur ben bir antidepresan alayım. Hayır kafanıza göre alamazsınız. Bu antidepresanlar kullanılması sakıncalı ilaçlar arasına giren ve bu ilaçları kesinlikle ama kesinlikle doktor raporu olmadan kullanamazsınız. Sadece doktor raporu ile kullanabilirsiniz dostlarım. Antidepresan, anksiyette, şizofrenik, kaygı bozuklukları vs gibi psikolojik ilaçları tabura sokamazsınız.

Askerde reçeteli ilaç kullanımı şart mı?

Evet doktor raporunuzun olması şart ya da askerdeki revir doktorundan ilaç raporu almanız gerekmektedir.

Askerde ilaç yakalatma cezası nedir?

Askerdeki ilacın yakalatma cezası ilacın türü ve oranına göre kurallara uymamaktan disiplin cezası alabilirsiniz.  Merak ettiğiniz her şeyi yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Dilerseniz Askerde Saat Takmak Serbest mi? Adlı konumuza bakabilirsiniz.

asker

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı