AnasayfaGenel Konular

Askerde Saat Takmak Serbest mi?

Askerde saat takmak serbest midir yoksa askerde saat kullanmak yasak mıdır? bu bir konuya açıklık getirelim. Sitemiz askerliksoru.com ziyaretçilerimizden ömer adlı asker – er adayı askerde saat takmanın serbest veyahut yasak olup olmadığını çok merak ettiğini; eğer serbest ise hangi şekil – tür saat alması gerektiğini geçen ay ki sorusunda bizlere soruyu yöneltmişti. Şimdi gelelim konumuza bildiğiniz gibi askeriyeye kafanıza göre eşyalar sokamazsınız. Şimdi bu saat takma mevzusunu başlıklar halinde sizlere açıklayalım. Bakalım hangi şekil – tür saatler serbest yada  hangileri yasak:

Askerde saat takmak serbest mi?

Evet arkadaşlar tabi ki de askerde mobil saatler haricinde normal klasik veyahut dijital saat takmak yasak değil serbesttir. Tabi ki ANDROİD ya da İOS tabanlı saatler bu serbestliği kapsamıyor.

Peki askerde hangi tür saat takmalıyız?

Sizlere tavsiyem olur ki basit bir alarmı olan bir saat takmanız ve bu saatin su geçirmez olması sizler için daha iyi olur. Çünkü uykunuzdan uyanmak istediğinizde saatinizin çalar saat özelliği sayesinde erken kalkıp hazırlanabilirsiniz ya da nöbet tuttuğunuz zamanlarda nöbet saatinizi kaçırmak için bu saatlere kesinlikle ihtiyacınız olacaktır.

Askerde nasıl saat kullanılır?

Askerde yukarıdaki paragraflarda belirttiğimiz gibi alarm özelliği olan normal saatleri kullanınız. Ve yine askerde yasak olan eşyalar konumuzda aklınıza gelen her soruların yanıtını arayıp bulabilirsiniz. Akıllı telefon tabanlı saatler yasak eşyalar arasına girmektedir.

Dilerseniz Askerlik Zor mu ? Kolay Mı ? adlı makalemizi inceleyebilirsiniz

Askerliksoru.com

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı