AnasayfaGenel Konular

Askerlik Zor Mu? – Kolay Mı?

Askerlik çok zor mudur veyahut kolay mıdır, askerlikte tüm zaman nasıl geçer bu makalemizde siz değerli okuyucularımıza tavsiye ve tecrübelerimi anlatacağım arkadaşlar. Değerli er-asker adayları bu konuyu daha fazla uzatmamak adına kısa kesmek için askerde saat kaçta uyanılır saat kaçta yatılır, askerde ilk gününüz nasıl geçer konularını da göz atabilirsiniz. Sizlere bu makalemizde en önemli tavsiyelerimden biri de askere zamanında gitmenizdir.

Eğer çok önemli bir sorununuz yoksa bir daha ki seneye giderim ya da dur tecil ettireyim de açık öğretim okurum gerekirse demeyin arkadaşlar. Çünkü en sonunda birliğinize teslim olacaksınız ve olmak zorundasınız bunun ötesi yok. Peki ben şimdi neden bunu söyledim askerliksoru.com yazarı olarak kısaca açıklayayım size. Askere gittiğimde mangada en büyük olanlardan biriydim, evli çoluk çocuk sahibi biri olarak askere gitmesi son derece çok güç oluyor. Eğitim nedeniyle ben de uzattıkça uzattım ama genç yaşta katılanların her şeyi çok da dert etmediklerini öğrenmiş oldum.

Askere katıldığımız anda vatan sevgisi veyahut vatana hizmet etme duygusuyla coşarız. Bir şehit torunu olarak ben bu duygu ve düşüncelerle katıldım askeri birliğime. Elbette ki normal günlük hayatımızda kötü manav, kötü doktor, kötü öğretmen ile karşılaşabileceğimiz gibi kötü asker adayları veya kötü rütbeli askerlerle de karşılaşmamız son derece imkansız bir durumdur. Neden hep erken kalkıyorum neden sürekli içtima yapılıyor gibi düşüncelerden vazgeçmelisiniz. Askerlik bir disiplin işidir bunu asla unutmamak gerekir.

Daha fazla her şeyi sorgulamadan, her şeyde cevap aramadan, her şeyi dert etmeden önce güne başlarsanız hiçbir zorluğu kalmayacaktır. Bazı asker adaylarımız için güne erken başlamak ya da her gün traş olmak, aynı botu giymek, günlük bot boyamak eylemler sıkıntılı gibi görünse de bunlar da askerliğin tadı tuzudur sonuçta.

Dilerseniz askerde para veriliyor mu adlı makalemizi de inceleyebilirsiniz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı