AnasayfaGenel Konular

Askerde Para Veriliyor mu?

Askerlik her yönü ile hem muhteşem güzel hem de bir o kadar zor olan bir meslektir. Her ne kadar olsa da “Nasıl olursa yemek veriliyor çay tatlı veriliyor o yüzden paraya ihtiyacım kalmaz.” Diye düşünürseniz de elbette paraya ihtiyacınız her zaman oluyor. Ve hatta inanın ki sivil hayattan bazı askerler çok daha fazla askerde para harcayabiliyor. Bu durum kişiden kişiye değişse de: sivil hayatından 2 kat fazla harcama yapılabiliyor. Bununla beraber aylık harcamanız normal durumda 500 TL civarında olabiliyor. İşte bu yüzden, maddi tarafından da sizi nelerin beklediğini bilmeniz gerekiyor.

durum böyle olunca da en çok merak edilen sebeplerden biri olan askerde para veriliyor mu sorusunu da sormamak mümkün değil. Evet peki askerde para veriliyor mu ve işte veriliyorsa ne kadar veriliyor? Buyrun yanıtı…

Askerde Para Veriliyor mu?

Askerde maaş aylık olarak veriliyor. Eğer bedelli asker değilseniz her ay bu maaşı alabiliyorsunuz. Aylık olarak Ziraat Bankası hesabınız varsa, bu hesaba maaş yatırılmaktadır. Aksi halde PTT şubelerinden maaşınızı çekebiliyorsunuz. Peki ne maaş kadar alınıyor?

Askerde Ne Kadar Maaş Alınıyor?

Askerde para yani maaş olarak bilinen asker harçlığı aylık olarak Doğu bölgesinde 250 TL civarında iken; batı bölgesinde ise 125 TL civarlarındadır. Buna ek olarak on başı maaşı ise 40-50 TL daha fazla yatmaktadır. Bu maaşı bazen kimi zaman askerden döndükten sonra toplu olarak da alabiliyorsunuz. Ancak bunun için 1 ya da 3 ay beklemek zorunda kalabilmektesiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı